PLAY-OFF Z ŻAGANIEM

Na zakończenie rundy zasadniczej grający w mocno eksperymentalnym składzie MKS Aqua-Zdrój pokonał na wyjeździe Ikara Legnica 3:2. W I rundzie play-off, której początek za dwa tygodnie w Wałbrzychu, nasi siatkarze zmierzą się z Sobieskim Żagań.

Jak wspomnieliśmy w niedawnej zapowiedzi, sobotni pojedynek w Legnicy nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli, gdyż podopieczni Janusza Ignaczaka oraz Fabiana Kurzawińskiego już wcześniej zapewnili sobie 2. miejsce po rundzie zasadniczej. W rezultacie trenerzy potraktowali potyczkę jako mecz szkoleniowy juniorów, którzy dostali znacznie więcej szans gry w kontekście nadchodzących ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (20-23 lutego w Wałbrzychu). Trzeba podkreślić, iż swoją szansę juniorzy w pełni wykorzystali, gdyż po pięciosetowej walce wygrali z Ikarem 3:2.
Nasłuchując wieści z Legnicy sprawdzaliśmy również wynik rywalizacji Sobieskiego Żagań z Ziemią Milicką Milicz. Pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 3:1, co oznacza, iż w I rundzie play-off MKS Aqua-Zdrój zmierzy się właśnie z Sobieskim, w drugiej zaś parze Astra Nowa Sól zagra z Bielawianką-Bester Bielawa. Dwa pierwsze mecze z udziałem naszej drużyny odbędą się w dniach 29 lutego – 1 marca w Wałbrzychu, a rywalizacja na tym etapie toczyć się będzie do trzech zwycięstw.
II liga siatkarzy
XVIII kolejka (ostatnia rundy zasadniczej)
MKS Ikar Legnica – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:22, 12:15)
MKS Aqua-Zdrój: Nowak, Sroka, Gawryś, Kulik, Leński, Dereń, Zieliński (libero) oraz Mikulski, Szczygielski, Gontarewicz, Zimowicz, Dzikowicz, Redyk, Pizuński (libero). Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński