EMOCJONUJĄCE DERBY

Po zaciętym, bo rozstrzygniętym dopiero w tie-breaku spotkaniu siatkarze MKS-u Aqua-Zdrój przegrali na wyjeździe z Bielawianką-Bester 2:3. Wczorajszy pojedynek miał znaczenie przede wszystkim dla gospodarzy, który wygraną nad wałbrzyszanami praktycznie zapewnili sobie udział w play-offach.

Sobotnie derby były typowym meczem walki, w którym po początkowej przewadze miejscowych, później do głosu doszli wałbrzyszanie. Efekt – remis po czterech setach 2:2, a tym samym tie-break.
Porażka 2:3 nie miała wpływu na losy naszej drużyny, która na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zapewniła sobie 2. miejsce w tabeli. Co prawa „oczko” niżej ze stratą 2 punktów znajduje się Bielawianka, jednak nie mamy żadnych powodów do obaw. Na zakończenie tej części sezonu Sebastian Zieliński i spółka zagrają bowiem na wyjeździe z przedostatnim w tabeli – Ikarem Legnica, a dodatkowo Bielawianka pauzuje, tak więc nasza pozycja w klasyfikacji jest niezagrożona. Drużynę w najbliższy weekend czeka pauza, ostatni mecz rundy zasadniczej odbędzie się 15 lutego w Legnicy z miejscowym Ikarem.
Bielawianka-Bester Bielawa – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:2 (25:21, 26:24, 16:25, 20:25, 15:13)
MKS Aqua-Zdrój: Kulik, Leński, Szczygielski, Nowak, Redyk, Gawryś, Zieliński (libero) oraz Pizuński, Gontarewicz, Mikulski, Sroka, Laskowski. Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński