POWTÓRKA Z ZIELONEJ GÓRY

Siatkarze MKS-u Aqua-Zdrój szybko zapomnieli o wpadce w Żaganiu. W sobotnim meczu wałbrzyszanie pokonali wyżej dotychczas sklasyfikowany AZS UZ Zielona Góra 3:1 i tym samym po krótkiej przerwie powrócili na fotel wicelidera II ligi.

Z wyjątkiem trzeciej partii, w której rozluźnieni gospodarze dali się zaskoczyć akademikom z Zielonej Góry, w pozostałych setach dominacja podopiecznych trenerów Ignaczaka oraz Kurzawińskiego nie podlegała dyskusji. Wałbrzyszanie zwyciężyli 3:1 wygrywając poszczególne odsłony do 18, 15 oraz 21. Jak przyznał trener Fabian Kurzawiński, kluczem do wywalczenia 3 „oczek” okazała się między innymi skuteczna gra skrzydłowych, których dodatkowo w ostatniej partii wsparli nasi środkowi zdobywając kilka ważnych punktów.
Statuetkę MVP otrzymał Marcin Dereń, który wchodząc z ławki rezerwowych w pierwszym secie poprawił grę zespołu na przyjęciu. Podczas meczu przeprowadzono licytację piłki z podpisami przedstawicieli UKS Kinder Volleyball Wałbrzych, z której dochód przeznaczono na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej właścicielem został Jarosław Dusza, organizator i pomysłodawca Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój”, który wylicytował piłkę za 420 złotych. Warto również dodać, iż w trakcie spotkania trwała rejestracja dawców szpiku kostnego fundacji DKMS.
II liga siatkarzy
XIV kolejka
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – AZS UZ Zielona Góra 3:1 (25:18, 25:15, 19:25, 25:21)
MKS Aqua-Zdrój: Szczygielski, Nowak, Redyk, Gawryś, Leński, Kulik, Zieliński (libero) oraz Dereń, Laskowski, Sroka, Mikulski. Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński