REWANŻOWA ROZPOCZĘTA WYGRANĄ

Wicelider II ligi udanie rozpoczął rundę rewanżową rozgrywek. Po jednostronnej walce siatkarze MKS-u Aqua-Zdrój gładko rozprawili się z Rośkiem Syców wygrywając na boisku rywala 3:0. To czwarte z rzędu zwycięstwo wałbrzyszan, którzy w najbliższą sobotę pauzują, ale w kolejny weekend zmierzą się na wyjeździe z liderem z Nowej Soli.

Wczorajszy mecz w Sycowie stał pod znakiem pełnej dominacji przyjezdnych z Wałbrzycha, którzy od pierwszej do ostatniej akcji wyraźnie górowali nad zespołem gospodarzy. O przewadze naszej drużyny najlepiej świadczy fakt, iż zadowolony z postawy swych podopiecznych trener Janusz Ignaczak dał pograć całej 14-stce, w tym wpuścił na parkiet trzech juniorów: Sowińskiego, Srokę i Zimowicza. MVP spotkania został jednak ich nieco starszy kolega, bo Karol Redyk.
Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej nasi plasują się na 2. miejscu klasyfikacji ze stratą 3 „oczek” do Astry Nowa Sól. I to właśnie z liderem rozgrywek zmierzymy się za 2 tygodnie. W najbliższej bowiem odsłonie wałbrzyszanie pauzują, aby tuż przed świętami udać się do Nowej Soli.
II liga siatkarzy
X kolejka
Rosiek Syców – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:3 (14:25, 21:25, 18:25)
MKS Aqua-Zdrój: Szczygielski, Nowak, Redyk, Gawryś, Kulik, Leński, Zieliński (libero) oraz Laskowski, Zimowicz, Gontarewicz, Dereń, Dzikowicz, Sroka, Sowiński (libero). Trener: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński