NAPSULIŚMY KRWI BIELAWIE

Niemal 30 osób wzięło udział w sobotniej akcji „Siatkówkę mamy we krwi” poprzedzającej derbowy mecz MKS-u Aqua-Zdrój z Bielawianką-Bester Bielawa. Wśród osób, które podzieliły się swoją krwią, był między innymi prezydent Roman Szełemej a także przedstawiciele głównego sponsora akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. . Na parkiecie zaś dominowali wałbrzyszanie – dzięki wygranej 3:1 nasza ekipa znalazła się tuż za podium II-ligowych zmagań.

Aż 29 osób odpowiedziało na apel działaczy naszego klubu oddając swą krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Jak wspomnieliśmy, wśród darczyńców można było zauważyć między innymi prezydenta Romana Szełemeja, a także trenerów Fabiana Kurzawińskiego oraz Bartosza Wesołowskiego (UKS Kinder Volleyball Wałbrzych). Sponsorem akcji były Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A.

Derbowy pojedynek z wiceliderem z Bielawy rozpoczęła minuta ciszy poświęcona zmarłemu przed tygodniem zawodnikowi i trenerowi Jackowi Kurzawińskiemu, który po długiej i ciężkiej chorobie odszedł w wieku zaledwie 57 lat.

Sam mecz, z wyjątkiem drugiej partii, toczył się pod pewne dyktando gospodarzy. Co prawda nasi po walce oddali drugiego seta, ale po wyrównanej pierwszej, w trzeciej i czwartej odsłonie niemal zmietli wyżej dotychczas sklasyfikowanego rywala. MVP spotkania został Radosław Nowak, który był nie do powstrzymania przez przeciwnika.

Dzięki wygranej podopieczni trenerów Janusza Ignaczaka oraz Fabiana Kurzawińskiego zrealizowali 2/3 zakładanego planu, który po porażce w Miliczu zakładał 3 zwycięstwa w 3 kolejnych spotkaniach. Przed tygodniem wałbrzyszanie nie dali szans Olavii Oława, wczoraj odprawili Bielawiankę, tak więc naszym nie pozostaje nic innego, jak w najbliższej odsłonie udowodnić swą wyższość nad zamykającym tabelę – Ikarem Legnica.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Bielawianka-Bester Bielawa 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:15)
MKS Aqua-Zdrój: Nowak, Kulik, Gawryś, Pizuński, Dereń, Leński, Dzikowicz (libero) oraz Redyk, Szczygielski, Mikulski, Laskowski. Trenerzy: Janusz Ignaczak oraz Fabian Kurzawiński

Inf. Bartłomiej Nowak