Z OŁAWY KOMPLET

Kolejny mecz, kolejne punkty. W Oławie nasza drużyna w czterech setach odprawiła z kwitkiem Olavię, która jedynie w trzeciej partii nawiązała walkę.

Pierwszy set przebiegał od początku po myśli wałbrzyszan, którzy dość szybko odskoczyli na kilka punktów i tę przewagę utrzymywali, a nawet powiększali w kolejnych akcjach i w efekcie wygrali do 16.

Druga partia miała zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Miejscowi siatkarze postawili nieco wyżej poprzeczkę i choć podopieczni Janusza Bułkowskiego niemal cały czas prowadzili 3-4 punktami, to do końca seta musieli zachować koncentrację, by tej przewagi nie roztrwonić. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i Aqua Zdrój wygrał do 22.

Trzecia partia to rozluźnienie w szeregach wałbrzyszan i to szybko odbiło się na wyniku. Olavia uwierzyła, że może tę partię przechylić na swoją korzyść. Gospodarze prowadzili 9-6, później 18-14. Zryw lidera nastąpił nieco za późno i to miejscowi mogli cieszyć się z wygranej 25-23.

Podrażniony przegranym setem zespół z Wałbrzycha w IV secie powrócił do swojej dobrej postawy i już nie pozwolił na zbyt wiele swojemu przeciwnikowi. Wygrana do 16 i w całym meczu 3-1 stały się faktem.

Olavia Oława – MKS Aqua Zdrój 1-3 (16-25, 22-25, 25-23, 16-25)