PREZENT PRZED ŚWIĘTAMI

Świąteczny prezent swoim kibicom sprawili siatkarze Aqua-Zdrój Wałbrzych. W wyjazdowym spotkaniu z Sobieskim Żagań pokonali przeciwników 3:1 i umocnili się na pozycji lidera. Przewaga nad drugim i trzecim zespołem (Astra, Chrobry) wynosi już 6 punktów.

Relacja z portaku Radio Zachód:
Pierwszy set był wyrównany do stanu 18:19, ale w końcówce skuteczniejsi byli wałbrzyszanie i wygrali do 21. W drugiej partii mocno podrażniony zespół Sobieskiego, zmiótł rywala i wygrał do 13. Trzeci set to metamorfoza siatkarzy Aqua Zdrój, którzy wygrali do 12. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set. Goście prowadzili już 18:11, ale Sobieski zaczął odrabiać straty i doprowadził do wyniku 21:22. Końcówka seta należała jednak do ekipy z Wałbrzycha, która wygrała do 22 i w całym meczu 3:1. MVP meczu wybrano wałbrzyskiego atakującego Kajetana Kulika.

AQZ: Szablewski, Kulik, Nowak, Szczygielski, Zieliński, Kącki, Szydłowski (libero) oraz Dereń, Gawryś, Grad, Olszewski.