LIDERA MAMY

Kolejną cenną wygraną w rozgrywkach II ligi zanotowali siatkarze Aqua-Zdroju. Po dobrym meczu wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe wicelidera z Głogowa 3:0, dzięki czemu umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji.

Zdobyliśmy Głogów, i to w bardzo ważnym momencie, bo w meczu na szczycie II ligi. Wbrew pozorom to nie był łatwy dla gości pojedynek, najważniejszy jednak, iż zwycięski, dzięki czemu chłopcy Janusza Bułkowskiego mają już 3 punkty przewagi nad drugą w tabeli Astrą Nowa Sól. Zespołem, z którym zmierzymy się już w najbliższą sobotę w hali Aqua-Zdroju. Nasi mają co udowodnić rywalowi, gdyż jak dotąd zespół z Nowej Soli jako jedyny znalazł zwycięski sposób (3:1) na wałbrzyszan.
Wczorajszy hit w Głogowie rozpoczął się od pewnego prowadzenia przyjezdnych, którzy mocno skoncentrowani wygrywali 6:2, 17:9, a następnie 19:12. Wydawało się, iż nasi mają pierwszego seta „w kieszeni”, gdy przeciwnik zaczął odrabiać straty. Ambitna pogoń Chrobrego sprawiła, iż gospodarze doszli wałbrzyszan na zaledwie 1 punkt (22:23), ale na szczęście w tak ważnym momencie ekipa Aqua-Zdroju wyprowadziła 2 skuteczne ataki zwyciężając do 22.
Druga odsłona miała podobny przebieg, gdyż po wyrównanym początku (4:4), później do głosu doszedł lider rozgrywek (15:10). W kolejnych fragmentach wałbrzyszanie prowadzili różnicą 3, 4 „oczek”, a mimo to nie ustrzegli się nerwowej końcówki. Rywal bowiem i tym razem zniwelował straty doprowadzając do remisu po 22. Na szczęście nasi stanęli na wysokości zadania i nie wypuścili zwycięstwa z rąk wygrywając seta do 23.
W ostatniej partii role nieco się odwróciły. Początek należał do głogowian, którzy prowadzili już 11:5. Przerwa na żądanie trenera Bułkowskiego zrobiła jednak swoje, gdyż wkrótce mieliśmy remis 16:16. W kolejnych minutach obie ekipy toczyły wyrównany bój, ale tego dnia siatkarska fortuna była po stronie Aqua-Zdroju. Po zaciętej końcówce nasi pokonali Chrobrego 31:29 odnosząc cenne zwycięstwo za 3 punkty.