SZCZYT OBRONIONY

W meczu na szczycie II ligi pokonaliśmy na wyjeździe MUKS Ziemię Milicką Milicz. Strata jednego punktu nie zagroziła utrzymaniu pozycji lidera i I rundę kończymy na pierwszym miejscu w tabeli.

Za siatkarzami Janusza Bułkowskiego trudny wyjazd do Milicza. Po pierwszej, przegranej przez miejscowych partii 17:25 w następnej rywal postawił na bardzo ryzykowną zagrywkę, co przyniosło odpowiedni efekt, gdyż miejscowi odrzucili wałbrzyszan od siatki, a w rezultacie wygrali do 20. W kolejnych setach wynik zmieniał się niczym w kalejdoskopie, choć mała, kameralna sala w Miliczu wyraźnie sprzyjała gospodarzom, którzy wspierani przez około 100 fanów jak równy z równym walczyli z wałbrzyszanami. Po czterech odsłonach mieliśmy remis 2:2 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. Ten ułożył się po myśli gości, którzy wygrali do 11, a całe spotkanie 3:2.
Warto podkreślić, iż na końcowy sukces Aqua-Zdroju złożyła się doskonała postawa naszych na bloku, a także dobra zmiana Kajetana Kulika za Adriana Bocianowskiego, który w połowie pierwszej partii pojawił się na boisku i pozostał na parkiecie do końca spotkania. Po drugiej stronie siatki szalał doświadczony Bartosz Janeczek, w przeszłości zawodnik między innymi AZS-u Częstochowa, Resovii Rzeszów czy ostatnio BBTS-u Bielsko-Biała.
II liga siatkarzy
IX kolejka
MUKS Ziemia Milicka Milicz – MKS Aqua-Zdrój 2:3 (17:25, 25:20, 18:25, 25:21, 11:15)
MKS Aqua-Zdrój: Szablewski, Bocianowski, Zieliński, Kącki, Szczygielski, Nowak, Szydłowski (lidero) oraz Kulik, Gawryś, Dereń, Olszewski, Grad, Praca (libero). Trener: Janusz Bułkowski