U SIEBIE NIEPOKONANI

Nasza drużyna zrehabilitowała się za niedawną, wyjazdową porażkę 1:3 z Astrą Nowa Sól. W minioną sobotę podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego pokonali we własnej hali 3:1 drużynę WKS Sobieski Arena Żagań.

 

W starciu z ekipą z Żagania nasi siatkarze byli faworytami, bo zajmowali wyższą pozycję z tabeli i mieli atut własnego parkietu, ale można było spodziewać się, że czeka ich zacięty pojedynek. WKS Sobieski Arena miał co prawda po trzech kolejkach spotkań na koncie tylko 4 punkty (Aqua Zdrój zgromadził ich 6), ale w każdym z rozegranych dotąd pojedynków toczył z rywalami wyrównaną walkę i rozgrywał po pięć setów.

Obawy kibiców z Wałbrzycha potwierdziły się w pierwszym secie. Goście z Żagania w tej partii niemal cały czas prowadzili 2 – 3 punktami, a nasi tylko od czasu do czasu doprowadzali do remisu. W efekcie tę część spotkania Sobieski Arena wygrał 25:21. Trener Bułkowski nie był zachwycony postawą swoich zawodników i widać było, że w przerwie przed kolejną partią rozmawiał z nimi po męsku i zdecydowanie. Reprymenda przyniosła skutek, bo wałbrzyszanie wyszli na parkiet odmienieni. Szybko objęli prowadzenie 5:1. Później było jeszcze między innymi: 8:2 i 14:4. Kiedy Aqua Zdrój wygrywał 23:14 jasne stało się, że za chwilę będzie 1:1 w setach. Wałbrzyszanie wygrali drugiego seta 25:14, ale w kolejnym początkowo znowu zrobiło się nerwowo. Goście bowiem zmobilizowali się i remisowali z naszymi siatkarzami m.in. 7:7 i 10:10.

Od tego momentu jednak ekipa trenera Bułkowskiego zaczęła powoli wypracowywać sobie przewagę. Ostatecznie Aqua Zdrój wygrał trzecią partię 25:18, było 2:1 w setach i do pełni szczęścia gospodarzom potrzebne było rozstrzygnięcie na swoją korzyść jeszcze jednej części spotkania. Wałbrzyszanie ruszyli do ataku i błyskawicznie wyszli na prowadzenie 4:0. Goście próbowali odrobić stratę, ale udawało im się tylko momentami zmniejszać przewagę Aqua Zdroju. Wałbrzyszanie wygrali czwartego seta 25:17 i cały mecz 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Sebastian Zieliński. Podczas spotkania oprócz strefy małego kibica UKS Kinder Volleyball razem z PCK Wałbrzych zorganizowali szkolenie ratujące życie, z którego skorzystało kilkudziesięciu (z blisko 600 zgromadzonej w hali) obecnych na meczu kibiców.

AQZ – Sobieski 3:1 (21:25, 14:25, 18:25, 17:25)
AQZ: Szablewski (kpt), Bocianowski, Kącki, Zieliński, Olszewski, Nowak, Szydłowski (libero) oraz Kulik, Grad, Dereń, Gawryś, Praca (libero)

Teraz w sobotę, 27 października czeka nas wyjazdowy pojedynek z Bielawianką Bester Bielawa, który odbędzie się w hali SP nr 10 w Bielawie o godz. 17:00.