ZWYCIĘSKIE 5 DNI

Prawdziwy siatkarski maraton za naszą drużyną. W ciągu pięciu dni podopieczni Janusza Bułkowskiego rozegrali 17 setów z czteroma przeciwnikami (Chrobry Głogów, MUKS Ziemia Milicka, Olavia Oława, Astra Nowa Sól). Komplet zwycięstw z pewnością pozytywnie nastraja przed zbliżającym się sezonem. Ponadto, w hali Aqua-Zdrój triumfowała młodzież w turnieju o Puchar Prezydenta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.Tydzień z siatkówką otworzył środowy sparing w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Był to rewanżowy towarzyski pojedynek obu ekip, które już w lidze zmierzą się ze sobą 6.10 w Wałbrzychu. Ponownie nasza drużyna okazała się lepsza, tym razem w pięciu setach.

Chrobry Głogów – AQZ 2:3 (25:16, 21:25, 15:25, 25:15, 10:15)
AQZ: Szablewski (kpt), Bocianowski, Zieliński, Kącki, Szczygielski, Nowak, Szydłowski (libero) oraz Grad, Kulik, Dereń, Gawryś,  Sroka.

Siatkarze z powodzeniem grali z KS Bielawianką Bester Bielawa, MKS Olavią Oława i MUKS Ziemią Milicką. MVP turnieju został Jan Gawryś. Wyróżnienie otrzymał również Karol Szczygielski oraz Łukasz Szablewski.

AQZ  – MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:2 (25:27, 25:23, 25:18, 24:26, 15:12)

AQZ: Szablewski, Bocianowski, Olszewski, Szczygielski, Kącki, Gawryś, Szydłowski (libero) oraz Grad, Kulik, Dereń, Nowak

AQZ – Oława 2:1 (25:18, 22:25, 25:18)

AQZ: Grad, Kulik, Gawryś, Dereń, Olszewski, Sroka, Praca (libero) oraz Zieliński

Mecze o miejsca były grane do dwóch wygranych. Z kolei półfinałowe miały charakter pełnych spotkań.

 1. Aqua Zdrój Wałbrzych
 2. MKS Olavia Oława
 3. MUKS Ziemia Milicka Milicz
 4. Bielawianka Bester Bielawa

Całą niedzielę spędziliśmy w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Na początku Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha – Doktora Romana Szełemeja, a następnie przedsmak II ligi w wykonaniu seniorów na duży plus.

Rywalizacja młodzieżowa obfitowała w wiele arcyciekawych pojedynków. W strefie medalowej najbardziej ciekawy pojedynek stoczyli Kadeci Aqua Zdrój z Gwardią Wrocław. Byliśmy świadkami mocnego tie break’u. Ostatecznie na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa z Wrocławia. Pierwsze miejsce dosyć pewnie wywalczyli Juniorzy Aqua pokonując drugi zespół Kadetów Aqua.

 

Klasyfikacja turnieju:

 1. Chełmiec Aqua-Zdrój (junior)
 2. Chełmiec Aqua-Zdrój (kadet II)
 3. Gwardia Wrocław
 4. Chełmiec Aqua-Zdrój (kadet I)
 5. Cuprum Lubin
 6. Bielawianka Bielawa

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:

 1. Jakub Zimowicz – Chełmiec Aqua-Zdrój (junior)
 2. Maciej Galara – Chełmiec Aqua-Zdrój (kadet II)
 3. Kacper Zalewski (Gwardia Wrocław)
 4. Dominik Prokopowicz (Chełmiec Aqua-Zdrój kadet I)
 5. Andrzej Kwapiński (Cuprum Lubin)
 6. Mikołaj Sulmiński (Bielawianka Bester Bielawa)

Rywalizacja w sparingu Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych z Astrą Nową Sól przyniosła wałbrzyskim kibicom wiele satysfakcji. Siatkarze trenera Janusza Bułkowskiego pewnie zdobywali punkty, co poskutkowało czteroma zwycięskimi setami. Kolejny dobry prognostyk przed startem rozgrywek II ligi!

Należy wspomnieć, że świetny debiut ma za sobą Mikołaj Sroka z drużyny juniorów. Niedość, że dziś ze swoim zespołem zwyciężył w turnieju, to jeszcze punktował w meczu seniorów.

AQZ – Astra 4:0  (25:19, 25:19, 25:19, 28:26)

AQZ: Kącki, Nowak, Szablewski (kapitan) Grad, Szydłowski (libero), Kulik, Gawryś, Bocianowski, Dereń,  Szczygielski, Zieliński, Sroka, Praca (libero).