NIEPOKOJĄCY REMIS

O ile sobota z pewnością uspokoiła licznie zgromadzonych kibiców w hali Aqua-Zdrój o tyle niedzielny wynik meczu mógł już lekko zaniepokoić. W dwumeczu mamy remis i wiemy że dwa kolejne spotkania odbędą się w Sulęcinie. Oby zwycięskie.

Aqua Zdrój wygrał w pierwszym meczu o utrzymanie w 1. lidze z Olimpią Sulęcin, choć początek spotkania nie był najlepszym prognostykiem. Porażka w pierwszym secie podziałała na wałbrzyskich siatkarzy jak płachta na byka, bo od drugiej partii dominowali na parkiecie.

Goście z Sulęcina przystąpili do meczu z większą pewnością siebie, zaczynając od prowadzenia 8:4. Po asie serwisowym Damiana Sławiaka Olimpia prowadziła już 11:5. Aqua Zdrój grał nerwowo. Po nieudanym przyjęciu przechodzącą piłkę pewnie wykończył były gracz Victorii PWSZ Wałbrzych, Mikołaj Szewczyk (23:15). Po chwili goście cieszyli się z zaskakująco łatwej wygranej w premierowej odsłonie.

W drugim secie Adama Woźnicę pod siatką zastąpił na dobre Damian Hudzik, a w podrażniony zespół gospodarzy wstąpił nowy duch. Wałbrzyszanie bardzo dobre grali w bloku, gdzie brylował zwłaszcza Andriej Orobko (10:6).  Gdy na ścianę gospodarzy nad siatką natknął się Sławiak, Aqua Zdrój prowadził już 21:13.

W trzecim secie ekipa Janusza Bułkowskiego kontynuowała dobrą grę blokiem, zatrzymując dwa razy z rzędu Szewczyka (9:4). Po ataku z lewego skrzydła Mateusza Lindy nasi prowadzili już 21:13.  Po chwili wejście smoka miał Michał Marszałek. Wprowadzony moment wcześniej przyjmujący zdobył punkty po skutecznym ataku, a w kolejnej akcji zakończył seta stawiając pojedynczy blok.

Czwarta partia była pierwszą wyrównaną. Przełomowym momentem był ponownie blok, tym razem duetu Hudzik-Linda, który pozwolił odskoczyć na 19:15. Zwycięstwo gospodarzy stało się faktem, gdy Szewczyk posłał piłkę w ataku daleko w aut.

MVP pojedynku wybrano Lindę, choć należy wyróżnić bardzo skutecznego w bloku Orobkę.

Aqua Zdrój objął prowadzenie w serii play-out 1:0. Już jutro (niedziela, 11 marca, godz. 17) drugie spotkanie – także w hali przy ul. Ratuszowej. Seria toczy się do trzech zwycięstw. Wygrany utrzyma się w 1. lidze, przegrany spadnie o jeden szczebel rozgrywkowy.

Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 3:1 (17:25, 25:14, 25:14, 25:18)

Zimny prysznic dla siatkarzy Aqua Zdroju. Olimpia wypunktowała wałbrzyszan niczym wytrawny bokser. Rywalizacja o utrzymanie w 1. lidze zacznie się od nowa – tym razem w Sulęcinie.

Po sobotniej wygranej 3:1, Aqua Zdrój  przystąpił do drugiej batalii w play-out w dobrych nastrojach. Szybko się jednak okazało, że Olimpia nie zamierzała przeżywać niepowodzeń dnia minionego.

Trener Łukasz Chajec dokonał istotnych zmian w składzie. Na ławce usiadł słaby w pierwszym meczu Mikołaj Szewczyk, którego zastąpił na przyjęciu Patryk Orłowski, a na libero szansę dostał Maciej Sas, w miejsce Bartosza Dzierżyńskiego. W ekipie gospodarzy Adama Woźnicę zluzował bardzo dobry w pierwszym pojedynku Damian Hudzik.

W pierwszym secie, po ataku w aut Sebastiana Zielińskiego, rywale prowadzili już 9:4. Obraz gry się nie zmieniał, przy stanie 15:8 dla gości trener Janusz Bułkowski wprowadził Woźnicę, a po chwili pierwszy raz w play-out szansę dostali Konrad Buczek i Jędrzej Goss. Rotacja składem nie pomogła – sulęcinianie wygrali wysoko, do 18.

W drugim secie Aqua Zdrój przyjmował kolejne ciosy. Gracze Olimpii obijali w ataku ręce naszych blokujących, do tego grali bardzo pewnie na przyjęciu. Wałbrzyszanie nie byli w stanie przebić się przez kapitalnie funkcjonujący blok Olimpii. Przy stanie 6:11 trener Bułkowski zdjął kapitana Piotra Lipińskiego, mając do niego wyraźnie mnóstwo pretensji. Od ściany nad siatką kilkakrotnie odbił się Zieliński, problemy miał też Bartłomiej Dzikowicz, zmieniony przy 7:13 przez Michała Marszałka. Zwycięstwo Olimpii w drugiej partii dał as serwisowy Damian Sławiaka.

W połowie trzeciego seta Aqua Zdrój był już na deskach i zaczęło się jego liczenie. Przy stanie 11:17 nasi się już nie podnieśli, ponosząc bolesną porażkę. MVP meczu wybrany został grający dziś od pierwszej minuty Orłowski.

W serii play-out jest teraz remis 1:1 i rywalizacja przenosi się do Sulęcina, gdzie w kolejny weekend odbędą się dwa spotkania. Wałbrzyszanie jadą na niewygodny dla siebie teren – w rundzie zasadniczej przegrali tam 0:3. Seria trwa do trzech wygranych meczów. Ewentualny piąty mecz odbędzie się w Wałbrzychu.

Aqua Zdrój Volleyball Team Wałbrzych – Olimpia Sulęcin 0:3 (18:25, 16:25, 15:25)