TRZY ZA TRZY CZYLI WAŁBRZYSKI KOMPLET

W ciągu tygodnia nasza drużyna rozegrała trzy mecze, które wygrała tracąc w sumie tylko jednego seta. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko dwa pojedynki: wyjazdowy w Nysie oraz w Wałbrzychu z Sanokiem.

W krótkim czasie siatkarze Aqua-Zdroju dwukrotnie sięgnęli po komplet punktów. Po sobotniej wygranej w Suwałkach, w środę wałbrzyszanie nie dali szans młodzieży ze Spały. Pierwsze dwie partie stały pod znakiem sporej przewagi miejscowych, czego efektem były gładkie wygrane do 20 i 18. W trzeciej odsłonie walka miała już bardziej wyrównany przebieg. Przy stanie 22:18 goście odrobili część strat i w rezultacie mieliśmy remis po 23. Na szczęście końcówka należała ponownie do chłopców Bułkowskiego, którzy zwyciężając 25:23 zapewnili sobie pewny triumf w całym spotkaniu.
I liga
XXII kolejka (awansem)
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)
MKS Aqua-Zdrój: Andriej Orobko, Piotr Lipiński (kpt.), Bartłomiej Dzikowicz, Mateusz Linda, Sebastian Zieliński, Adam Woźnica, Michał Szydłowski (libero) oraz Michał Marszałek, Damian Hudzik, Konrad Buczek, Jędrzej Goss. Trener: Janusz Bułkowski

MVP: Mateusz Linda

Im bliżej końca rundy zasadniczej I ligi, tym coraz lepiej spisują się wałbrzyscy siatkarze, którzy pokonując w sobotę wyżej notowaną drużynę z Siedlec odnotowali trzecie zwycięstwo z rzędu. I choć wygrana nie zmieniła naszej pozycji w I-ligowej tabeli, to na pewno nie pozostanie bez wpływu na morale chłopców Bułkowskiego, którzy już niedługo rozpoczną walkę o utrzymanie na dotychczasowym szczeblu.
Sam mecz toczył się pod lekkie dyktando gospodarzy, którzy dyktowali warunki rywalizacji z KPS-em. Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia partia, jednak końcówka ponownie należała do ekipy Aqua-Zdroju, która po raz kolejny sięgnęła po komplet punktów. Co warte podkreślenia, obie ekipy stworzyły niezły siatkarski spektakl, bowiem nie brakowało długich, widowiskowych wymian, które na pewno spodobały się publiczności. Zawodnikiem spotkania zasłużenie wybrano Bartłomieja Dzikowicza, który podobnie jak chociażby Mateusz Linda, skutecznymi atakami siał popłoch w szeregach przeciwnika. Wiele trudnych piłek wybronił również Michał Szydłowski, który dwoił się i troił w defensywie. To był zresztą niezły mecz w wykonaniu całego zespołu, który nie dał szans gościom z Siedlec, a sama wygrana zapewne mocno podbudowała gospodarzy przed zbliżającą się prestiżową konfrontacją z akademikami z Nysy.
Mecz rozpoczął honorowy Sędzia Główny meczu Bogdan Prugar, który podczas 26 finału WOŚP wylicytował możliwość poprowadzenia spotkania I-ligowego.
I liga siatkarzy
XIX kolejka
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)
MKS Aqua-Zdrój: Lipiński, Linda, Dzikowicz, Zieliński, Orobko, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Marszałek, Buczek, Goss. Trener: Janusz Bułkowski

MVP: Bartłomiej Dzikowicz

Inf. Bartłomiej Nowak