SANOK PIERWSZE PODEJŚCIE

Siatkarze MKS-u Aqua-Zdroju okazali się mało gościnni dla TSV Sanok. W środowym meczu wałbrzyszanie bez większych problemów wygrali 3:0 i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zagrają z Krispolem Września.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku potrzebowali zaledwie 85 minut, aby udowodnić swą wyższość nad rywalem z Sanoka. Jedynie w pierwszej partii goście postawili się chłopcom Bułkowskiego, ale po zaciętej walce nasi zwyciężyli na przewagi do 24. W dwóch kolejnych odsłonach przewaga miejscowych nie podlegała już dyskusji, stąd dość łatwe wygrane do 21, a w rezultacie 3:0 dla wałbrzyszan.
Środowe zwycięstwo ma niezwykle istotne znaczenie dla naszej drużyny, gdyż w najbliższej kolejce I ligi rywalem Aqua-Zdroju będzie właśnie ekipa z Sanoka. I choć jak dotąd Piotr Lipiński i spółka nie zdobyli jeszcze punktu poza Wałbrzychem, to wydaje się, iż podbudowani triumfem w Pucharze Polski siatkarze spod Chełmca są w stanie pozytywnie zaskoczyć w Sanoku.
Puchar Polski
IV runda
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – TSV Sanok 3:0 (26:24, 25:21, 25:21)
Aqua-Zdrój: Lipiński, Linda, Dzikowicz, Zieliński, Woźnica, Orobko, Szydłowski (libero) oraz Marszałek, Hudzik, Buczek, Goss, Dereń. Trener: Janusz Bułkowski
MVP meczu: Michał Marszałek – MKS Aqua-Zdrój
Pozostałe wyniki:
Chrobry Głogów – AZS PWSZ Stal Nysa 0:3
KS Lechia Tomaszów Maz. – Ślepsk Suwałki 3:2
Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 0:3
Pary V rundy
Środa – 20 grudnia:
MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Krispol Września

KS Lechia Tomaszów Maz. – AZS PWSZ Stal Nysa

www.walbrzych24.com

Nasz zespół czeka teraz wyjazdowe starcie z TSV Sanok w ramach I ligi mężczyzn. Początek spotkania w sobotę 25 listopada o godzinie 17:00.