TYLKO DWA SETY WALKI

Mecz Aqua Zdroju ze Stalą Nysa lepiej rozpoczął się dla naszego zespołu, kiedy to wygraliśmy pierwszego seta. Niestety, w pozostałych trzech triumfowali goście z Nysy i to oni wywieźli z Wałbrzycha komplet punktów w meczu 9. kolejki ligi mężczyzn. Dla podopiecznych trenera Piotra Łuki była to szósta wygrana w tym sezonie.

Spotkanie to było szczególne dla trenera Janusza Bułkowskiego, który od tego sezonu trenuje nasz zespół. A to dlatego, że wcześniej przez wiele lat pełnił rolę szkoleniowca właśnie w Nysie. Choć nasza drużyna nie przystępowała do starcia ze Stalą w roli faworyta (obie ekipy dzieliła w tabeli różnica dziewięciu punktów), od początku pokazała, że tanio skóry nie sprzeda. Mocną bronią drużyny Aqua Zdrój była w pierwszym secie zagrywka, z której przyjęciem problemy miał między innymi nyski libero Tomasz Bonisławski.

Przyjezdni doprowadzili ze stanu 15:19 do remisu 21:21, ale w końcówce ekipa z Wałbrzycha lepiej zagrała blokiem i wygrała do 23. W drugiej partii obie zespoły toczyły równie wyrównaną walkę. Trener Stali Piotr Łuka dokonał kilku ważnych roszad w wyjściowym ustawieniu, ale jego podopieczni nadal nie mogli przełamać rywala. Udało im się jednak to uczynić, ponieważ w polu serwisowym kapitalnie spisywał się Dawid Bułkowski. To właśnie jego zagrania przyczyniły się do wygranej nysan 25:23.

Okazało się ono punktem zwrotnym rywalizacji. Scenariusz trzeciej odsłony bowiem ani trochę nie przypominał tego z dwóch poprzednich. Tym razem siatkarze z Nysy od początku narzucili swoje warunki gry, którym przeciwnicy nie byli w stanie sprostać. Efekt był taki, że Stal znokautowała gospodarzy, triumfując aż 25:12. I w kolejnym secie poszła za ciosem, jak na faworyta przystało. Ponownie w zanotowaniu sukcesu pomógł jej bardzo udany początek. Odkąd wyszła na prowadzenie 11:6, miała już wszystko pod kontrolą i dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Aqua Zdrój Wałbrzych – Stal Nysa 1:3
(25:23, 23:25, 12:25, 20:25)

Składy zespołów:
Aqua Zdrój: Lipiński, Dzikowicz, Orobko, Linda, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Marszałek, Buczek, Goss i Hudzik
Stal: Wolański, Lubaczewski, Olczyk, Owczarz, Rawiak, Nożewski, Bonisławski (libero) oraz Bułkowski, Piotrowski, Szymeczko i Woroniecki

Źródło: siatka.org

GALERIA ZDJĘĆ 1

GALERIA ZDJĘC 2